MENU

ZESPÓŁ SZKÓŁ W JEŻOWEM IM. KS. STANISŁAWA STASZICA
 
licznik
ZAPRASZAMY!
Zespół Szkół w Jeżowem
im. ks. Stanisława Staszica,
37-430 Jeżowe 162a.
TEL/FAX.: 15-87 94 328.
email: zsjezowe@interia.pl 
powiat niżański, woj. podkarpackie
WAŻNE LINKI
 
VI PODKARPACKI KONKURS
Szanowni Państwo! Zachęcamy młodzież gimnazjalną do udziału w VI Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej "Gdy słowa dojrzewają", który organizuje Zespół Szkół w Jeżowem. Poprzednie edycje tego konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i objawiły sporo talentów: zarówno w kategorii prozy, jak i poezji.
Młodzi twórcy nie tylko mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim zyskać fachową ocenę i porady na temat swoich poczynań twórczych. O wyjątkowości tego konkursu decyduje to, że patronat nad nim sprawują Podkarpacki Kurator Oświaty (od tego roku), kwartalnik literacko-artystyczny "Fraza" w Rzeszowie, rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenie Literackie "Witryna" w Stalowej Woli. Także jego jurorzy wywodzą się z  kręgu "Frazy", ZLP i "Witryny". W tegorocznej edycji roku będzie promowany almanach podsumowujący pięć dotychczasowych konkursów - to istotna nowość związana z rokiem 2017.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i wysłanie utworów poetyckich oraz prozatorskich gimnazjalistów, które są przejawem ich literackich zainteresowań i talentów.
                                         Serdecznie pozdrawiam.

                                                                                     Ryszard Mścisz
                                                                 /polonista Zespołu Szkół w Jeżowem
                                                                 i organizator Konkursu/
Nasz Facebook
Nasz kanał YT